8 de setembre de 2010

El Ciutadà ACTIU, escriu. Llistat de mails d' alguns polítics, cartes al director, programes radio i TV.

   Per informar via twitter a agències i  medis  de comunicació internacionals:
@Reuters                       Agència Reuters
@AP
@BBCNews ‏                    BBC notícies
@guardian                     The Guardian, UK
@Independent
@thetimes                     The Times, UK
@nytimes                       The New York Times,  USA
@washingtonpost           The Washington Post, USA
@afpfr
@BILD
@welt
@FAZ_Eil
@theSNP ‏
@UKLabour
@Conservatives
@_NVA_
@CDU
@Cumber10gov



...............................................................

NOMÈS - EXIGINT - QUE - FUNCIONI LA DEMOCRÀCIA CREAREM L'ESTAT D'OPINIO = FORÇA MORAL, PERQUÈ - FUNCIONI - COM - VOLEM!!!
Mes eficiència si: posa el càrreg, el nom i cognom del responsable.

Escribiu, si us plau:

President Rodríguez Zapatero -

gabinete@presidencia.gob.es
President de la Generalitat, J. Montilla -
president@gencat.net  
Alcalde de Barcelona, Jordi Hereu -
jhereu@bcn.cat  
Conseller d´Educació, E. Maragall - 
educacio@gencat.cat 
Generalitat de Cat, Urbanisme: 93 291 45 18


POLÍTICS DE L´AJUNTAMENT DE BARCELONA

Alcalde, Jordi Hereu PSC jhereu@mail.bcn.es
Xavier Trias CIU xtrias@mail.bcn.es - blog: http://xaviertrias.blip.tv/rss

David Abelló CIU Eixample davidabello@hotmail.com
Gerard Ardanuy CIU Eixample gardanuy@bcn.cat

E. Freixedes CIU Sant Martí efreixedes@bcn.cat
R. Blasi CIU - rblasi@bcn.cat

Jordi Portabella ERC - jportabella@mail.bcn.es
M. Asunción Escarp PSC - aescarp@mail.bcn.es
Ramón García Bragado PSC - rgarciab@bcn.cat
Alberto Fernández Díaz PP - afernandezdiaz@bcn.cat
Xavier Mulleras PP - xmulleras@bcn.cat

Imma Mayol Iniciat. Els Verds imayol@mail.bcn.es


altres al Aj. de BCN:
parcsijardins@mail.bcn.es - Parcs i Jardins, BCN

Trobareu els Consells Municipals de Districte a:http://w3.bcn.es/V61/Home/V61HomeLinkPl/0,4358,200713899_200722222_1,00.html Fora bo demanar que us enviin el calendari anual de sessions a les que el ciutadà pot intervindre (audiència pública). I encara millor, demanar que tinguin una data fixa al mes, com: "el primer dimecres; en cas que fos festiu pasa al dia següent"



DIPUTATS CONGRESO DE LOS DIPUTADOS: 

Duran i Lleida Unió (CIU) duran-lleida@unio.org ; blog: http://www.duranilleida.org/
J. Sanchez-Llibre Unió (CIU)
jsanchez@unio.org
Pere Macíes CIU pere.macias@diputado.congreso.es
Antonio Gallego PP agallego@diputado.congreso.es
Dolors Montserrat PP
montserrat@bpmabogados.es
 



DIPUTATS PARLAMENT DE CATALUNYA: 

Artur Mas CIU a.mas@convergencia.org
Joana Ortega CIU
joana.ortega@parlament.cat
Glòria Renom CIU gloria.renom@parlament.cat
Irene Rigau CIU
irene.rigau@parlament.cat


DIPUTATS PARLAMENT EUROPEU
Ramón Tremosa r.tremosa@convergencia.cat 

SÍNDIC DE GREUGES
sindic@sindic.cat 

DEFENSOR DEL PUEBLO ESPAÑOL
registro@defensordelpueblo.es 

DEFENSOR DEL POBLE EUROPEU
www.ombudsman.europa.eu
EO@ombudsman.europa.eu 



DIARIS - CARTES AL DIRECTOR:
La Vanguardia - cartas@lavanguardia.es
La Vanguardia digital -
trubies@lavanguardia.es
Avui - bustia@avui.com
El Periódico -
cartalector@elperiodico.com
La Razón -
cartas@larazon.es

El Heraldo de Aragón - cartas@heraldo.es 
El Correo Gallego -  opinion@elcorreogallego.es


Vilaweb -
https://correu.mesvilaweb.cat/src/login.php
Qué! -
redaccion.barcelona@quediario.com
El Temps -
eltemps@eltemps.net
20 minutos -
noesven@20minutos.es
Metro -
cartas.Barcelona@metrospain.com
ADN -
cartasaldirector@diarioadn.com
Gente -
cartas@genteenbarcelona.com
agència Efe - redacciocat@efe.es
El Punt.Mataró - elpuntmataro@elpunt.com  
Forum Libertas - info@forumlibertas.com

http://www.hazteoir.org/node/39 - per enviar d´un sol cop una carta a 120 diaris d´Espanya regionals, locals, i nacionals. S' ha escriure la carta a la cassella d' aquesta web.Aquest sistema és un truquet molt eficaç.



ALGUNS PROGRAMES DE RADIO I TELEVISIO

mediambient@tv3.cat
"59 segons" - TV2 -
59segons@rtve.es
Via Làctea -
via@8tv.cat

Protagonistas
protagonistas@puntoradio.com 
Matins de TV3 amb Cuní matinstv3@tv3.cat

 

Cap comentari: